Start
Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze 2013 PDF Drukuj Email
piątek, 20 września 2013 15:41

W dniu 15.09.2013 odbyły się Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, których organizatorem była jednostka OSP Babienica. Zawody rozgrywały się na boisku LKS Orzeł Psary-Babienica, przy szkole w Psarach.

[...kliknij więcej]

Naszą jednostkę seniorską reprezentowali: Matyl Krzysztof (Dowódca), Lipiński Michał (Mechanik), Rauchut Jarosław (Łącznik), Klyta Tomasz (Rozdzielaczowy) Garus Tomasz (Przodownik roty I), Grobara Łukasz (Pomocnik przodownika roty I), Piech Michał (Przodownik roty II) i Burzyk Kamil (Pomocnik przodownika roty II). Nasza drużyna startowała jako pierwsza. W sztafecie osiągnęliśmy czas 76s i 0 punktów karnych. Drugą konkurencją była bojówka. Niestety, całe dwa miesiące ćwiczeń poszły na marne, ponieważ jako iż postanowiliśmy użyć mniej giętkich węży ssawnych, odbiły się one od powierzchni basenu, dlatego pompa zassała powietrze a nie wodę. Zostaliśmy zdyskwalifikowani przez komisję sędziowska i tym samym zakończyliśmy rywalizację w zawodach bez jakiegokolwiek miejska. Na szczęście młodzieżowej drużynie pożarniczej udało się wywalczyć w klasyfikacji generalnej miejsce na podium, zajmując trzecie miejsce.